Kierunek Praca

Projekt pt. „Kierunek praca ”  nr RPWP.07.01.02-30-0234/19 jest realizowany w ramach Oś Priorytetowa 7 Włączenie Społeczne, Działanie 7.1 Aktywna Integracja, Podziałanie 7.1.2 Aktywna Integracja, Wielopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ich otoczenia na terenie województwa wielkopolskiego.

Okres realizacji projektu: 01.08.2021 r.-31.03.2023 r.

Dofinansowanie projektu: 813 101,16 zł

Uczestnicy Projektu

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 90 osób spełniających kryteria uczestnika/czki projektu Podziałanie 7.1.2 Aktywna Integracja-projekty konkursowe WRPO (2014+).

Projekt skierowany jest do 90 osób spełniających łącznie poniższe warunki:

1. jest mieszkańcem województwa wielkopolskiego,
  2. jest w wieku 18-64 lata,
  3. jest osobą zagrożoną ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zgodnie z „Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020” (Rozdział 3 pkt. 15),
  4. jest osobą bierną zawodowo.

Zakres wsparcia:

1. Aktywizacja społeczna:
  2. Wsparcie psychologiczne
  3. Kurs Umiejętności Społecznych
  4. Samopomocowa grupa wsparcia
  • Aktywizacja zawodowa:
  • Doradztwo zawodowe
  • Kurs aktywnego poszukiwania pracy
  • Pośrednictwo pracy
  • Zdobywanie kwalifikacji zawodowych:
  • Kursy zawodowe
  • 3-miesięczne staże

Organizacja wsparcia:

1. Każdy uczestnik/czka objęty zostanie wsparciem psychologa.
  2. Dla każdego uczestnika/czki projektu zostanie przygotowana wraz z doradcą zawodowym Indywidualna Ścieżka Reintegracji (IŚR).
  3. Wsparcie pośrednika pracy dla każdego uczestnika/czki projektu.
  4. Zorganizowany zostanie dla każdego uczestnika/czki:
  5. Kurs Umiejętności Społecznych
  6. Samopomocowa Grupa Wsparcia
  7. Kurs Aktywnego Poszukiwania Pracy
  8. Kursy zawodowe dla każdego uczestnika/czki
  9. Dla 40 uczestników/czek zostaną zorganizowane 3 miesięczne staże zawodowe.
  10. Każdy uczestnik/czka jest zobligowany do uczestniczenia w min 80% zajęć. Spełnienie tego wymogu jest niezbędne do przystąpienia do egzaminu i uzyskania dyplomu/certyfikatu. Zajęcia opuszczone powyżej tego poziomu muszą zostać usprawiedliwione zgodnie z zasadami, określonymi w regulaminie.
  11. W przypadku nieobecności na zajęciach grupowych uczestnik/czka zobowiązuje się do samodzielnego odrobienia opuszczonych zajęć lub jeśli będzie to możliwe to z inną grupą.
  12. Usprawiedliwienie opuszczonych zajęć następuje poprzez pisemne wyjaśnienie lub inny dokument potwierdzający wystąpienie określonych okoliczności.
  13. Przekroczenie dozwolonej liczby nieusprawiedliwionych nieobecności na warsztatach/kursach/szkoleniach i/lub nie odbycie doradztwa będzie wiązało się z koniecznością zwrotu otrzymanej pomocy (materiały szkoleniowe), nieotrzymania zaświadczenia/certyfikatu potwierdzającego ukończeniu warsztatów/szkolenia oraz brakiem możliwości kontynuacji udziału w projekcie.

Pobierz Regulamin

Pobierz Formularz zgłoszeniowy

Zapraszamy do udziału i kontaktu z biurem projektu:

Fundacja Parasol
ul. Franciszka Ratajczaka 20/18A