
Przedmiot projektu:
Projekt pt. „Kierunek zmian ” nr RPWP.07.01.02-30-0068/22 jest realizowany w ramach Oś Priorytetowa 7 Włączenie Społeczne, Działanie 7.1 Aktywna Integracja, Podziałanie 7.1.2 Aktywna Integracja, Wielopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem projektu jest aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ich otoczenia na terenie województwa wielkopolskiego.
Okres realizacji projektu: 01.09.2022 r.-31.08.2023 r.
Dofinansowanie projektu: 675 659,90 zł
Uczestnicy Projektu
W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 72 osób spełniających kryteria uczestnika/czki projektu Podziałanie 7.1.2 Aktywna Integracja-projekty konkursowe WRPO (2014+).
Projekt skierowany jest do 72 osób spełniających łącznie poniższe warunki:
- jest mieszkańcem województwa wielkopolskiego,
- jest w wieku 18-64 lata,
- jest osobą zagrożoną ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zgodnie z „Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020” (Rozdział 3 pkt. 15),
- jest osobą bierną zawodowo.
Zakres wsparcia:
- Aktywizacja społeczna:
- Wsparcie psychologiczne
- Kurs Umiejętności Społecznych
- Samopomocowa grupa wsparcia
- Aktywizacja zawodowa:
- Doradztwo zawodowe
- Kurs aktywnego poszukiwania pracy
- Pośrednictwo pracy
- Zdobywanie kwalifikacji zawodowych:
- Kursy zawodowe
- 3-miesięczne staże
Organizacja wsparcia:
- Każdy uczestnik/czka objęty zostanie wsparciem psychologa.
- Dla każdego uczestnika/czki projektu zostanie przygotowana wraz z doradcą zawodowym Indywidualna Ścieżka Reintegracji (IŚR).
- Wsparcie pośrednika pracy dla każdego uczestnika/czki projektu.
- Zorganizowany zostanie dla każdego uczestnika/czki:
- Kurs Umiejętności Społecznych
- Samopomocowa Grupa Wsparcia
- Kurs Aktywnego Poszukiwania Pracy
- Kursy zawodowe dla każdego uczestnika/czki
- Dla 22 uczestników/czek zostaną zorganizowane 3 miesięczne staże zawodowe.
- Każdy uczestnik/czka jest zobligowany do uczestniczenia w min 80% zajęć. Spełnienie tego wymogu jest niezbędne do przystąpienia do egzaminu i uzyskania dyplomu/certyfikatu. Zajęcia opuszczone powyżej tego poziomu muszą zostać usprawiedliwione zgodnie z zasadami, określonymi w regulaminie.
- W przypadku nieobecności na zajęciach grupowych uczestnik/czka zobowiązuje się do samodzielnego odrobienia opuszczonych zajęć lub jeśli będzie to możliwe to z inną grupą.
- Usprawiedliwienie opuszczonych zajęć następuje poprzez pisemne wyjaśnienie lub inny dokument potwierdzający wystąpienie określonych okoliczności.
- Przekroczenie dozwolonej liczby nieusprawiedliwionych nieobecności na warsztatach/kursach/szkoleniach i/lub nie odbycie doradztwa będzie wiązało się z koniecznością zwrotu otrzymanej pomocy (materiały szkoleniowe), nieotrzymania zaświadczenia/certyfikatu potwierdzającego ukończeniu warsztatów/szkolenia oraz brakiem możliwości kontynuacji udziału w projekcie.
Zapraszamy do udziału i kontaktu z biurem projektu:
Fundacja Parasol
ul. Franciszka Ratajczaka 20/18A
61-815 Poznań
tel: 618525309
mail: emilia@fundacjaparasol.com